Niepubliczne prywatne przedszkole Poznań / Smochowice - rekrutacja

Polecamy strony

 

 

Kontakt z Akademią Przyrody


Skorzystaj z zakładki Kontakt i wyślij wiadomość,
zadzwoń: 602 322 730- Ewa Czajka.
 lub napisz adres email: ewa.czajka@poczta.fm

                      

Wolne miejsca !

W tym roku dysponujemy już w chwili obecnej ograniczoną liczbą miejsc na rok 2017/2018, szczególnie dla dzieci młodszych.

Dlatego rodziców zainteresowanych naszym przedszkolem zachęcamy do zapisów już teraz.

 

 

Zapisy na rok szkolny 2017/2018

 

wolne miejsca w grupie 2-3 latków: 2

wolne miejsca w grupie 4-latków:2

wolne miejsca w grupie 5-6 latków:2

 

odział dla dzieci z autyzmem, zespołem Aspergera, afazją i zespołem Downa- 3 miejsca od września 2017 roku

 

MIEJSCA DLA DZIECI Z AUTYZMEM, ZA, AFAZJĄ i innymi zaburzeniami rozowju- 8 MIEJSC

pobyt od 7.00-17.00 jest bezpłatny. Rodzice opłacaja jedynie wyżywienie- 200zł/miesiąc. Opiekę terapeuty (1:1), materiały i inne pomoce terapeutyczne opłaca przedszkole (terapeuta jest dostępny w obecnej sytuacji dotacyjnej dla dzieci z autyzmem i ZA na cały etat, dla dzieci z afazją i zespołem Downa 3 godziny dziennie)

W Akademii Przyrody każde dziecko z orzeczeniem z PPP (autyzm, ZA, afazja)  ma   swojego indywidualnego asystenta. Dla dzieci z autyzmem opracowujemy plan pracy indywidualny i grupowy, ponieważ każde z tych dzieci, oprócz terapii indywidualnej,rozwija się u nas w gronie swych rówieśników o typowym przebiegu rozwoju. Dbamy o kompleksową terapię, wykorzystujemy Stosowaną Analizę Zachowania, technikę wyodrębnionych prób, plany aktywności, uczenie incydentalne, Ruch Rozwijający Weroniki Sherborne, SI, logopedię indywidualną, naukę czytania metodą krakowską (nie tylko), gimnastykę z fizjoterapeutą, Metodę Dobrego Startu, rytmikę. Dysponujemy specjalnymi materiałami edukacyjnymi zakupionymi na potrzeby dzieci z autyzmem. Co najważniejsze do przedszkola uczęszczają  dzieci o typowym przebiegu rozwoju w każdym wieku, co jest bardzo ważne ze względu na konieczność stopniowego włączania dziecka z autyzmem do grupy rówieśniczej (rodzice otrzymują od nas plan włączenia, co tydzień plan pracy indywidualny i grupowy oraz sprawozdanie z postępów)

Dysponujemy osobną salą do zajęć indywidualnych.