Niepubliczne prywatne przedszkole Poznań / Smochowice - rekrutacja

Polecamy strony

 

 

Kontakt z Akademią Przyrody


Skorzystaj z zakładki Kontakt i wyślij wiadomość,
zadzwoń: 602 322 730- Ewa Czajka.
 lub napisz adres email: ewa.czajka@poczta.fm

                      

Projekty

PROJKETY PRZEDSZKOLNE 2014/2015


Aktualnie bierzemy udział w Programie „Mamo, Tato wolę wodę” , firma ŻYWIEC zDRÓJ obdarowała nas materiałami edukacyjnymi dla dzieci i nauczycieli oraz maskotkami.

 Współpracujemy z Zakładem Zagospodarowania Odpadów Miasta Poznania organizując w naszym przedszkolu pogadanki na temat przetwarzania i segregowania odpadów, wiosną wybieramy się na Składowisko i Gratowisko.

Od dwóch lat realizujemy projekt profilaktyki higieny jamy ustnej - Akademia Aquafresh. korzystamy z ciekawych i kolorowych materiałów podarowanych nam przez Akademię.

Po raz drugi zostaliśmy obdarowani ciastoliną przez Akademię PlayDoh. Wzięliśmy udział już w dwch konkursach i przygotowujemy się do trzeciego.

Również drugi rok z rzędu realizujemy projekt misia Haribo, tym razem pod tytułem " Odkryj kosmos ze Złotym misiem Haribo".

Zbieramy elektrośmieci i baterie, za które otrzymujemy punkty, a te wymieniamy na nagrody:)

Zbieramy też plastikowe nakrętki w ramach akcji I LOVE ZIEMEK.

W tym roku na wiosnę planujemy po raz czwarty zdobyc dyplom Kubusiowych Przyjaciół Natury.

 
Prace plastyczne wykonane przez dzieci wspólnie:

Rządowa kampania antytytoniowa: "Czyste powietrze wokół nas"


 KAMPANIE PRZEDSZKOLNE 2012/2013


WRZESIEŃ-GRUDZIEN 2012 r.

Prowadzimy akcję "Cała Polska czyta z nami" i w jej ramach zapraszamy rodziców naszych dzieci, którzy przychodzą do przedszkola i czytają bajki. Niektórzy z nich śpiewają lub organizują teatrzyk!
Rodzice przychodzą do nas również po to, by opowiedzieć o swoim zawodzie.
Realizujemy trzy programy traktujące o profilaktyce zdrowotnej: Akademia Zdrowego Zucha (sponsor firma LG) oraz Akademia Zdrowego Przedszkolaka (sponsor firma Linofitness) oraz Piramida Żywienia (sponsor firma Lionfitness).
Bierzemy tez udział w kacji Firmy Food Care z marką Gellwe, która przekazala nam opakowania kolorowych babeczek do samodzielnego wypieku. Efektem tych działań będzie piekny album.
Na początku grudnia ropoczniemy akcję profilaktyki stomatologicznej Aquafesh. Odwiedziła nas juz jedna z mam, która jest stomatologiem, a 13 grudnia na zakożczenie akcji odwiedzą nas Panie z Candeo i posprawdzają stan zdrowia zębów naszych dzieci. Kazde dziecko otrzyma dyplom, upominek i schemat ząbków.

KAMPANIE PRZEDSZKOLNE 2013/2014

Nasza kadra systematycznie szkoliła się. Nauczycielki zdobyły uprawnienia do prowadzenia zajęć metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne oraz Metodą Dobrego Startu. Część nauczycielek szkoliła się również w zakresie autyzmu, ponieważ pracujemy z dziećmi z autyzmem.

Wycieczki: Cavaliada, Manufaktura słodyczy i ksiegarnia Zysk i spółka

Wydarzenia: dzień rosyjski, angielski, włoski i francuski (obyczaje świąteczne), Dni Afryki, Dzień Chemii.

Goście: Myszka Norka, żółw Franklin, GOAP, ZZO, Gwiazdor, Państwo Gładysiakowie z ogrodu ekologicznego w Wirach

Zrealizowane projekty/programy: Aquafresh, Akademia zdrowego Przedszkolaka, "Wiem jak dbać o swoje zdrowie", Kubusiowi Przyjaciele Natury, "Mamo,tato,wolę wodę", Poznaje świat z misiem Haribo, Akademia Wyobraźni Play Doh.

Systematycznie zbieramy nakrętki i baterie.